Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > دکتر جوادی : معلمی شغل نیست بلکه ذوق و هنر توانمندی و جلوه ای از قدرت ذات الهی است.

 


  چاپ        ارسال به دوست

http://www.upsara.com/images/rrnn_rm.4.jpg
بزرگداشت یاد و خاطره شهید مطهری و هفته معلم سال 96 در واحد استانی کردستان

دکتر جوادی : معلمی شغل نیست بلکه ذوق و هنر توانمندی و جلوه ای از قدرت ذات الهی است.

درابتدا دکتر جوادی سرپرست واحد استانی ضمن خیر مقدم به حضور مهمانان و تبریک اعیاد شعبانیه و هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری، طی سخنانی بیان نمود : معلمان به عنوان مجریان تخصصی آموزش جامعه نقش کلیدی در تربیت نسل آینده و انسان سازی دارند. همانگونه که امام خمینی(ره) فرمودند که نقش معلمان در جامعه نقش انبیاست و انبیا هم معلم بشرند.ایشان افزود معلمی شغل نیست بلکه ذوق و هنر توانمندی و جلوه ای از قدرت ذات الهی است.


رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کردستان خاطر نشان کرد : دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان تنها دانشگاه نسل سوم ، دانشگاهی است که در راستای کارآفرینی گام برمی دارد و با توجه به شرایط امروز کشور و وضعیت اشتغال جوانان ، ماموریت خود را بر تربیت نیروی ماهر نهاده است که در این بین نقش مدرسان دانشگاه بسیار مهم خواهد بود زیرا آموزش ها باید بر مبنای مهارت و تولید فکر و اشتغال صورت گیرد.


دکتر جوادی در پایان ضمن گزارش برخی فعالیت های انجام گرفته در یک سال اخیر ازجمله ساماندهی و جذب مدرسان جدید و ارائه بسته های تشویقی برای مدرسان درجهت تقویت بعد کیفی آموزش ، تصریح نمود : دانشگاه آمادگی کامل برای همکاری با مدرسان جهت تعریف رشته های جدید منطبق با با نیاز دستگاه های مختلف استان را دارد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین شیخ الاسلام مسئول دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه های استان با تبریک هفته معلم و اشاره به برخی از آیات قرآن جایگاه معلم را در پیشگاه خداوند بسیار رفیع و بلند دانستند و افزودند علما وارثین انبیا هستند و به همین دلیل نباید اجر آنان با امور مادی و دنیوی محاسبه گردد زیرا معلمی شغلی الهی بوده وفقط خداوند پاداشی بس عظیم برای معلمان در نظر گرفته و این برای آنان فخری بزرگ است که در این جهت گام برمی دارند.


در انتها ماموستا عنایتی از علمای اهل سنت به عنوان آخرین سخنران این مراسم ، تاکید نمود : یکی از مهمترین اعمال در دین اسلام حفظ حرمت و تکریم علماست. زیرا تنها کسانی می توانند با خداوند ارتباط برقرار کنند که اهل علم و دانش باشد چون در قرآن به علم آموزی و خواندن اهمیت فراوان داده شده است.


ایشان افزود در قیامت سه دسته شفاعت می یابند که اولین آنها انبیاء الهی سپس اهل علم و بعد از آن شهیدان هستند که این نقش و جایگاه معلمان را بسیار خطیر می نمایدکه بایستی علم آنها در جهت الهی و برمبنای تقوا باشد.

در این مراسم ضمن اجرای نمایش و موسیقی و قرعه کشی میان حضار ، در پایان از مدرسان نمونه مراکز با اهدای لوح و جوایز نقدی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

 


١٤:٤٧ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٧٠٥    /    تعداد نمایش : ٤٠٤