Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > دکتر جوادی : هدف از برگزاری همایش معرفت افزایی ارتقاء دانش و آگاهی اساتید و کارکنان دانشگاه می باشد.

 


  چاپ        ارسال به دوست

http://www.upsara.com/images/3mmx_hm.tb.jpg
همایش معرفت افزایی اساتید و کارکنان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کردستان

دکتر جوادی : هدف از برگزاری همایش معرفت افزایی ارتقاء دانش و آگاهی اساتید و کارکنان دانشگاه می باشد.

در ابتدا دکتر جوادی رئیس واحد استانی کردستان ضمن خیر مقدم به اساتید و مهمانان و تقدیر از حضور پرشور در این همایش و عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) دخت گرامی نبی اکرم (ص) و گرامیداشت ربع قرن فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین تشکروقدردانی از دکترامید ریاست عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و دکتربهرامی نسب معاونت فرهنگی و دانشجویی به جهت حمایت و پشتیبانی همه جانبه از برگزاری این همایش، هدف از برگزاری این همایش یک روزه در کردستان ارتقاء دانش و آگاهی اساتید و کارکنان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کردستان در زمینه ارزیابی وضعیت کنونی جهان و آسیب شناسی علل و پیدایش گروه های تکفیری و همچنین بررسی مبانی قرآنی توحید و شرک در اسلام و لزوم تقویت جبهه مقاومت در منطقه می باشد.


رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کردستان تاکید نمود: به دلیلی ارتباط مستقیم و مداوم مدرسان و کارکنان مراکز با دانشجویان این همایش در سطح اساتید و کارکنان برگزار گردید تا مفاهیم کاربردی این همایش از طریق آنان به نسل جوان و دانشجو که آسیب پذیر هستند انتقال یابد.


سپس ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه از مهمانان ویژه همایش در خصوص مبانی قرآنی و روایی توحید و شرک در اسلام ایراد سخن نمود. ایشان تاکید کرد تمام پیامبران الهی از آدم تا خاتم و اماما یک استراتژی مشترک داشتند و آن سه کلمه توحید و معاد و رسالت بوده است .


بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام اختلافات  منجر به پیدایش جنگ های جمل ، صفین و نهروان و ایجاد فتواها و گروه ها و مذاهب گردید که در این میان مدارس دینی مختلفی پدید آمد که هرکدام کتاب های متعدد و تفسیر های فقهی مختلفی  را منتشر کردند که در نهایت جهل گروه خوارج حضرت علی (ع) را به شهادت رساند.

امام جمعه شهرستان پاوه عنوان کرد : که اختلافات در فقه در اصل مشکلی ندارد و زمانی که این اختلاف نظرها درگیر تشکیل حکومت و حذف افراد شد در جامعه اسلامی مشکل ایجاد گردید.

ماموستا قادری افزود : این اختلافات مذهبی با تندروی افرادی نادان و جاهل  با بلند کردن پرچم دروغین اسلام تا کنون منجر به فتنه های گوناگونی شده است که اخیرا مسئله داعش به میان آمده و موجب کشتار عده کثیری از مسلمانان شده است.


وی افزود : این گروه از خدا بی خبر و بی رحم با حمایت برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و خصوصاً با حمایت عربستان و آمریکا از میان جوانان که با احساس هستند و خام و ناآگاه اقدام به جذب آنان نموده اند که باید در این زمینه با هوشیاری و آگاهی بخشی به این قشر پرشور ، از فریب خوردن آنان با وعده های پوچ جلوگیری نماییم.

ایشان با اشاره به موقعیت جغرافیایی کردستان و مرزی بودن آن و خطرات نزدیکی با جبهه جنگ علیه عراق و منطقه بیان نمود : باید اساتید و علما که پدر فرهنگی این جوانان هستند ، در این مقطع زمانی حساس آگاهان را آگاه تر و غافلان را بیدار نمایند و با روشنگری معاندان را به دست قانون بسپارند زیرا طبق آیات قرآن ما امت وسط هستیم و هیچ افراط و تفریطی را نمیپذیریم و با اتحاد سنی و شیعه و تمام مردم مقابل این تندروی های می ایستیم.

سپس آیت الله شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان  ایراد سخن نمود. ایشان ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س)  افزود حضرت فاطمه(س) چون برای پیامبر اسلام دوست داشتنی ترین فرد بوده  پس برای همه مسلمانان نیز این گونه است زیرا این شخصیت بزرگوار خیر کثیر می باشد.


نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان علت  برخی از گرفتاری ها در منطقه خاور میانه را اختلافات مذهبی عنوان کرد و افزود مسلمانان باید با حفظ وحدت ،  اختلاف نظرها را که دشمن از آن برای ضربه زدن به مسلمانان استفاده می کند کنار بگذارند تا فتنه گروه های تکفیری به حول قوه الهی ریشه کن شود.

در بخش دوم همایش حجت الاسلام و المسلمین علی بخشی از مهمانان همایش انواع تکفیر را به واسطه استراتژی  به 2 گروه تکفیر تبلیغی و تکفیر جهادی تقسیم بندی نمود و با نمایش تصاویر به صورت پاور پوینت نکات ارزنده ای در خصوص پیدایش ، علل و پیشینه شکل گیری  این جریان ارائه نمود .


ایشان تاکید کرد نسل جوان امروز نیاز دارد به خواسته هایش توجه شود اما نه به گونه گذشته زیرا این جوانان دیگر مانند نسل های قبل نیستند که با زور و بی توجهی به مسائلشان برخورد شود. در همین زمینه وظیفه اساتید دانشگاه بسیار خطیر است زیرا آنها بیشترین ارتباط  را با این قشر جوان دارند بنابراین بایستی به حرف های آنان گوش داد و در مورد خطراتی که در کمین آنهاست هوشیارشان کرد.

در پایان آقای فرهادی تحلیل گر مسائل سیاسی کشور به عنوان آخرین سخنران مروری بر تحولات بیداری اسلامی درمنطقه داشتند و بر لزوم تقویت جبهه مقاومت تاکید نمودند زیرا تنها را پیروزی در مقبل فتنه ها و نقشه های پلید دشمنان اسلام همین است چنان که تاکنون استکبار و هم پیمانانشان در منطقه نتوانستند در برابر بیداری و مقاومت ایران اسلامی و مقاومت ایستادگی نمایند.٠٨:٣٤ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦٢١٢    /    تعداد نمایش : ٥١٣